Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V ADAM'S VAPE True Dessert Series - Dessert Tobacco No.4

Buongiorno a tutti! Dnes máme tu čest s posledním kouskem z řady True Dessert Series: je to pořádný kus tabáku zjemněný něžnými tóny vanilky, které přes rameno pomrkává skořice a celé to drží a snoubí dohromady smažené grahamové krekry. Řeč je o Dessert Tobacco No.4

No, čte se to pěkně, ale…

 

Máme tu zase pondělí a to v naší redakci znamená jediné, na stole nám leží čerstvé voňavé croissanty, čerstvá voňavá káva a čerstvá voňavá novinka z dílen čar a kouzel nesoucí název Dessert Tobacco od Adam’s Vape.

Klasická úvodní "znělka": Aroma nám přistálo na stole v designové 60ml “chubbině“, uvnitř si hovělo tradičních 12 ml základu celé následující parády. Namíchali jsme v poměru 60/40 végéčko/pégéčko, já hulím 18 mg, dáma 3 mg nikotinu.

Organic

A co nám o tom říká výrobce?

Ve vůni silný a hutný reálný tabák, který v chuti zjemňuje vanilky a skořice. Pro vyvážení chuťového profilu jsem použil smažené grahamové krekry.

Kerstin:  No, popravdě, vůbec to nevoní tak, jak jsem si představovala, haha. Na první dobrou identifikuju suprovej american tobacco, sladkou a lehce vtíravou vanilku a jinak nic, moc, asi…

Espézetka: Moje představivost je nezměrně… malá, takže jsem si nepředstavoval zhola nic. Tabáková složka voní fakt skvěle, o tom ani potom, i když bych se osobně spíš přiklonil ke klasickýmu "traditional", než k americe. Vanilka je jasná jako letní den a přijde mi, že cítím i špetičku dobrý skořice. 

Kerstin:  Nicméně, z pouhé vůně šťastným vaperem nelze být, pojďme to tedy někam nalít. Já v rámci TDS nedávám z ruky mou dezertní přebornici Oxvu Xlim, dnes jí dělá společnost ještě MTL verze atomizeru Vapefly Brunhilde, kde tkví nerez fused clapton s vatou yorkshire a Vapor Giant Kronos 2S, který jsem osadila tříjádrovým fused claptonem z nichromu a opět yorkshirkou. Proč mám dnes na stole hned tři zařízení se dozvíte vzápětí. Co ty, zase zliješ trpaslíka?

Espézetka:  No, ty jsi ale bystrá. Pravdu díš, mám tu žíznivýho Dvarwa, v něm fused clapton s celulózou. Jsem zvědavej, jak tabák poleze z továrky ve tvý Oxvě a jak nám to podají atíky.

True Desserts

So, let’s taste it!

Kerstin:  Na seznámení s liquidem volím Brunhildu. Na první potah cítím jen lehounce tabák, jehož chuť se mi těžce popisuje, připadá mi mdlý, tlumený, jako bych snad naředila aroma víc než doporučuje výrobce. Na patře se rozlezlo trochu vanilky, která tomu dává příjemnou sladkost, někde na konci asi tuším tu grahamovou sušenku. Aleee… Je to nějaké slabé, nudné, nezajímavé, jsem z toho docela…

Espézetka: Tak moment, to se mi nějak nepozdává. Já z Dvarwa dostávám úplně jiný informace. Parádní lehkej tabák kterej je celej obalenej chutí kvalitní vanilky. Není nějak extra výraznej, spíš tak jako přizvukuje. Vanilka je příjemně nasládlá, věrná a nechemická. Grahamovou sušenku cítím jen lehce na chvostu a v podstatě ji v chuti musím dost lovit. 

Co tvoje “slimka“? 

Kerstin: No, než jsi to sem napsal, rozhodla jsem se B-Hildu odložit na poličku a jdu po Oxvě. Nooo, tak joo, s Oxvou to asi zvládnu. Dává mi jemnou, řekla bych lehce medovou, chuť s luxusním podkresem jemné vanilky, kterou už tak dobře známe. Nemůžu se tý vanilky nabažit, mňam. Dodává tomu nepřehnanou sladkost a tak nějak to uhlazuje. Po několika potazích mi na pozadí dojíždí ta grahamová sušenka, která je fakt, hmmm, smažená. Nechápu, jak je možný, že to cítím, ale prostě fakt můžu říct, jo, tohle je smaženej krekr. Asi mi to začíná chutnat. Ještě jdu zalejt Kronose, vkládám do něj tak trochu zbytek svých nadějí, protože chuťový (žádný) profil z Brunhilde mě vážně hodně zklamal.

Espézetka: No, tak to jsem zvědav, co ti Kronos řekne, protože to, co ti (ne)vyhodila Brunhilda, je dost zvláštní… 

Kerstin: Hele, jooo, pojď mi do Kronose! Wow, mám pocit, že najednou hulim něco úplně jinýho. Teda moment, vlastně konečně cítím to, co cítit mám a hlavně chci! Obrovská dávka vanilky, který přizvukuje nasládlej tabák, kterej vám, omluvte mě, moc nepopíšu, protože nejsem tabákovej znalec ani milovník, nicméně tady je chutný, hutný, sladký, ale ne přeslazený, výrazný, ale ne ukřičený, že bych to po pár potazích musela rozdýchat. A ten grahamovej cracker…

Espézetka: Ten grahamovej krekr by měl bejt smaženej, jak jsi říkala už asi 39x, ale já to prostě nepoznám. Smaženej, nesmaženej, hlavně, že tam je! Nicméně…

Kerstin: Ale pojďme to shrnout. Budu vycházet jen z toho, co jsem dostala z Oxvy a Kronose. Avizované čtyři tečky tabáku tady prostě nevidím, spíš tak dvě. Hezkej tabák, co mi netlačí oči z důlků, naznačuje a spíš tak jako všudypřítomně hraje druhý housle. Hodně mě baví perfektní vanilka, kterou tímto pasuju na legendární Adam’s vanilku, ta prostě nemá obdoby. Hodně výrazný je grahamový cracker, který sice podle Adama celou kompozici jen podtrhuje, avšak pro mě je v obou zařízeních tahačem celé kombinace, on to všechno drží a vyzdvihuje tam, kde to má být. Do výšin ideálních vaperských představ o tabákový dezertovce (dezertní tabákovce), kterou nebudete chtít jen tak hodit na střídačku.

fotka venku

Espézetka: Tak vapuj, dokud máš co, haha, tohle je těžce návykový. Kombinace tabáku a vanilky je ověřená chutná záležitost. A pokud se při výrobě použijí top aromata, tak je to fakt symfonie. A tohle je přesně ten případ. Tabáku bych ty čtyři tečky taky nevěřil, v tomhle s tebou absolutně souhlasím. Vanilka se ale tváří jako by ji tu byly čtyři tečky a ne tři. Nicméně ten graham cracker cítím spíš vážně jen zlehka a doplňuje mi do chuti velmi zajímavý podkres této dobroty. 

Opravdu je to spíš dezert než tabák, a asi mi to tak i vyhovuje víc. Pokud si budu chtít dát nějakou dobrou tabákovku, tak sáhnu po Plum Engine nebo Cherry Wheels ze stejné stáje.

Za mě si tahle ňamina vysloužila 82 %

Kerstin: Já můžu říct, že přes počáteční infarkt, který způsobila Brunhilde (nebo možná horší build), jsem nakonec spokojený vaper a řadím si tuhle šmakocinu na seznam stálých liquidů. Nemusím to mít každý den, ale když budu chtít něco sladkýho, co trochu táhne tabákem a zároveň toho nebudu mít po tanku plný zuby, vezmu tohle.

Hodnotím 73 % a jdu přemotat ten zaprasenej čtyřdenní build.