Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V DINNER LADY MOMENTS

Čau, vítám vás u dnešní recenze. Tentokrát se mi do ruky dostaly "Moments", což je nová série ovocných Shake & Vape od Dinner Lady. Tohoto britského výrobce snad ani není třeba představovat, přeci jen díky své špičkové kvalitě a typickým lahvičkám jej máme v povědomí asi všichni. 

 

moment

Dinnerky dostaneme již tradičně v Chubby Gorilla lahvičkách a jako vždy nemám sebemenší výhradu. Lahvičky jsou průhledné (čert vem design, já chci do lahvičky vidět), tak akorát pevné a těsní naprosto perfektně. Objem lahviček jest 60 ml, z čehož 20 ml zabírá samotné aroma, no klasika. Já jsem si Moments namíchal jako obvykle v poměru 70/30 (VG/PG) a nikotin nastavil na 3 mg/ml. Lahvičky jsem nechal ležet týden i když to není úplně potřeba, ale to si povíme později. 

Dost bylo omáčky okolo, ty přenecháme prodejcům kastrolů pro důchodce, že?
 

Razz Blues 

Popis výrobce: Lahodná a klasická kombinace borůvek a malin.

rauzz

Razz Blues je ukázkovým příkladem toho, že méně je někdy více. Jednoduchá kombinace dvou složek, která funguje velice dobře. Pokud očekáváte perfektně vyvážený poměr těchto dvou ovocných složek, jste na omylu. Absolutní dominanci v celé receptuře hraje malina, ta je sama o sobě spíše „bonbónová“ a rozhodně se nedá hovořit o věrnosti zralých malin. Borůvka má nejblíže k Borůvce kanadské a rozhodně není nijak výrazná, spíše hraje druhé housle v pozadí a zdá se, že jí výrobce zvolil se záměrem lehce rozbít přehnanou malinovost celé receptury. Co se zaležení týče, Razz Blues můžete ládovat do atíku ihned po namíchání, žádné změny se stejně nedočkáte.

Razz Blues bych chuťově přirovnal k malinovému parfému a ač to zní možná trošku děsivě, tak to vlastně není vůbec špatné.

Asi si říkáte odkud sakra Majky zná chuť voňavky? Neznám, ale každý známe ten pocit když něco voní tak moc, že bychom to nejradši ochutnali…

 Razz Blues bere za svůj výkon 67%

 

Fruit Splash

Popis výrobce: Perfektní kombinace šťavnatého letního ovoce.

Havok

No, jak jsem v předchozích odstavcích chválil Razz Blues za jednoduchost, tak Fruit Splash je přesně pravý opak. Tenhle kousek je totální překombinovaná magořina, ve které se tluče jedna složka přes druhou a ve finále člověk vlastně ani neví, co vapuje. Nejdominantnější dvojicí jsou rozhodně jahodyčerným rybízem, jahůdky jsou moje oblíbené lesní. Ovšem k čemu? Stejně jako všechny ostatní složky, jahody zabíjí již zmiňovaný rybíz, který úplně čpí z celé receptury a celková kyselost je díky němu téměř nesnesitelná. V podstatě bych řekl, že Fruit Splash je něco mezi Red Astaire a Pink Sour od Dr. Vapes. Jediné malé bezvýznamné plus udělím za lehkou chladivost.

Tak tohle se moc nepovedlo, upřímně jsem doufal, že po týdenním zaležení kyselost trošku opadne. Bohužel jsem se opět nedočkal žádné změny… 35% pro Fruit Splash
 

Bubble Mint

Popis výrobce: Klasická příchuť sladké žvýkačky s mentolem.

razz blues

Tak tohle bude rychlovka, prostě mentolová žvýkačka. Žvýkačková složka je věrná, nijak dráždivá ani rušivá. Společnost jí dělá nejen menthol, ale i menší porce máty. Pokud si koupíte tuto lahvičku, dostanete přesně to, co očekáváte, mentolové Airwavesky. No, revoluce se nekoná.

Není to špatné, ale pořád jde jen o mentol a žvýkačku… 50% si vybubblil Bubble Mint

 

Grape Star

Popis výrobce: Kombinace červených a černých hroznů s anýzem a chladivou složkou.

bubble mint

Eh, to je nějaká móda poslední doby, cpát do všeho anýz?

Takhle nějak zněla moje první myšlenka. Začal jsem se tedy uklidňovat tím, že anýz bude určitě jen doplňková složka, a že to rozhodně nebude jen anýzová penetrace jako v případě ZIPA od AEON. Bohužel, opět jsem zažil tvrdou realitu. Abych nebyl úplně negativní, tak v tomto případě byl anýz poměrně snesitelný, rozhodně více než v případě již zmiňované ZIPA. Na druhou stranu, hroznové víno prostě neexistuje, ani hned po namíchání a ani po týdenním odpočinku na poličce, prostě neexistuje. Čili jediné, co je cítit, jest kombinace anýzu a chladivé složky, toť vše. A já tak začínám mít pocit, že anýz má perfektní schopnost zabít jakoukoli jinou složku.

Grape star jsem si oficiálně přejmenoval na Anise Star, tohle je prostě špatně… 15%, na hvězdné hodnocení to není.

 

Peach Bubble

Popis výrobce: Kombinace šťavnaté broskve a sladké žvýkačky.

peach bubble

Broskev je jeden ze strašáků ve světě vapingu, většina výrobců si s ní neví moc rady, a žvýkačka je na tom velice podobně. Navzdory tomu sebrali lidi z Dinner Lady kule do hrsti, hecli se a vyrobili tohle super-riskantní kombo. A vyplatilo se, tohle se hodně povedlo.

Věrná chuť šťavnaté, vyzrálé broskve spojená s věrnou a opět nijak dráždivou žvýkačkou.

Tohle je prostě super a za mě naprostá špička celé série. Výraznost celé receptury je za mě optimální, čili pokud sháníte něco na celodenní vaping, „JUST DO IT“. Pokud přeci jen nejste fanouškem žvýkaček, ale přesto by jste si chtěli vychutnat výbornou broskev, mohu doporučit Japanese Peach od OSSEM.

Dobrých broskví je asi jako kvalitních epizod Ordinace v růžové zahradě, o to větší radost mi tento kousek udělal

87% pro Broskvovou žvejku

 

No, a jsme opět ve finále. Doufám, že jste si dnešní recenzi užili, a zase někdy čau.