Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE VOOPOO ARGUS P1

Ahoj, vážení a milí. Uvařte si kafe, doplňte tanky a hoďte si nohy na stůl, dnes mám pro vás pohodovou, nenáročnou recenzi na moc pěkné zařízení od VooPoo. Designově skvěle vymyšlený kousek, který vás na první pohled zaujme, ať chcete nebo ne.

V balení kromě Arguse, který mi přiletěl do rukou v sexy červené (za mě nejhezčí z šesti barev), najdete taky nabíjecí kabel typu USB-C, jednu cartridge s integrovanou žhavící hlavou o odporu 0.7 Ω a jednu „eko“ cartridge na výměnné hlavy, ve které na vás bude čekat žhavící hlava s odporem 1.2 Ω a další dvě (0.5 a 1.0 Ω) si můžete dokoupit samostatně. Dále nezbytný manuál a PRAKTICKÁ klíčenka. Jo, není to tak dlouho, co jsem si dělala z klíčenky legraci, recenze Lost Vape Ursy Nano Pro je toho důkazem, ale Argus mě hodně rychle přiměl změnit názor. 

argus

Začneme hezky od začátku. Po otevření krabičky vás Argus P1 okouzlí svým designem. Je nadčasový, prďácký a jen tak se neokouká. Pravá třetina přední strany PODu je vyvedena v čirém polykarbonátu a vám se tak naskytne pohled přímo na vnitřnosti zařízení a tamtéž přítomné LED diody. Zajímavý prvek, který nechá prcka vyniknout mezi ostatními hulítky. Zbytek těla je ze zinkové slitiny (a na něm najdete vyloženě nenápadný nápis Argus), hrany jsou velmi příjemně zaoblené a parádně sednou do ruky.

argus

Tedy do chvíle než máte ruku mokrou, zpocenou, v rukavici a nebo je špatná konstelace hvězd. Nebo pátek třináctého. Mám poměrně drobné ruce a tak mám v oblibě spíš menší e-cigarety, ale tenhle fešák si ze mě utahoval od první chvíle, co jsem ho uvedla do provozu. Můžu ho chytit jak jen chci, pořád mě drtí pocit, že mi v následující sekundě spadne na zem. Držela jsem nervy na uzdě asi hodinu, než jsem Arguse nechala zažít pocit volného pádu a pak jsem rezignovaně vytáhla klíčenku od výrobce. Po menší úpravě je z ní super poutko na ruku a já mám klid. A POD je v bezpečí.

cartridge argus

Co se týče cartridge, kterou drží na svém místě dva magnety, majitele jiných Argus PODů potěší jejich kompatibilita, všechny pak potěší ergonomický a akurátně velký náustek. Plnící otvor je dostatečně velký, silikonový špunt dobře těsní a drží na svém místě. Objem cartridge jsou 2 ml a spotřeba e-liquidu je uživatelsky přívětivá, v poměru spokojenost vapera:zásoby paliva si vede meshová hlava velmi dobře. Potah je příjemný, díky regulaci vzduchu pomocí díkybohu neklouzavého šoupátka na boku výborně utažený i dostatečně volný. S otevřeným vzduchem jsem občas měla problém rozjet auto fire, který někdy nereagoval, ale to bude spíš línou hubou MTLkaře než funkčností, která je jinak na jedničku. S mínusem. Autofire totiž má jednou za čas špatný den a je až moc auto. Zůstane žhavit po potahu a žhaví, dokud nevytáhnu cartridge. I když nebyla na vině žádná vlhkost, kondenzát nebo vadná cartridge, dělo se mi to s přestávkami během celého testování. Znepokojující neduh, kterému až jednou někdo dokáže úplně zabránit, dostane ode mě v recenzi 100 %.

argusek

Vyjma tohoto zlobení ale nemůžu říct špatného slova, vzhled, pořizovací cena, obsluha, dostupnost žhavících hlav a kompatibilita cartridgí, výdrž hlav i baterie, nabíjení… Och, ano! Nabíjení, vážení přátelé, to je radost! Nejen že Gene chip AI 1.2 snižuje nebo zvyšuje výstupní výkon na základě snímání každého potahu, čímž šetří energii a udržuje životnost baterie, ale! Vestavěná baterie s kapacitou 800 mAh vydrží nepochopitelně dlouho a můžete ji nabíjet pomocí USB-PD, tedy rychlonabíjecím adaptérem (15 W) a kabelem (třeba tím z balení, případně jiným vhodným). Jen malá poznámka, rychlonabíjecí adaptér je nutnost, jinak budete krmit zařízení klasickými 5 V. Z nuly, pokud se na ni dostanete, jste zpět na nohou za 18 minut, což je v době věčně vybité elektroniky od mobilů, přes sluchátka až třeba po e-cigarety, prostě supr. Tohle je vážně skvěle vyladěné.

Samozřejmě vzhledem k propracovanosti celého tohoto kousku nechybí ochrana proti přebití, ochrana proti přehřátí baterie, kontrola délky potahu (no, tady bych poukázala na auto žhavení, které žhaví, když nemá), ochrana proti nezdravému vyždímání baterie a samozřejmě ochrana proti zkratu. Při každém potahu se uvnitř těla bíle rozzáří již zmíněné čtyři LED diody, které „vnímají“ délku vašeho potahu a podle toho svítí klidně jen dvě nebo všechny čtyři. Indikace potahu a inteligence čipu je výborná, subjektivně to chování, jaké VooPoo slibuje, doopravdy vnímám. LEDky svítí také při nabíjení, takže si podle nich můžete klidně připravit třeba dušenou rýži, stačí vybít Arguse, dát na sporák rýži a až Argus na nabíječce přestane svítit, máte hotovo. (Nikoho tímto vtípkem k ničemu nenavádím a za spálené hrnce nenesu odpovědnost).

argus

Dost bylo kecání, designovka si vysloužila 85 % a já jdu radši vyndat cartridge z PODu, kdyby se Argus za to hodnocení urazil a začal zase žhavit sám. Tak čau!

Hodnocení ve své třídě:

Propracovaný design
➕ Vyspělý Gene chip
➕ Výdrž baterie a nabíjení
➕ Výdrž žhavících hlav více než tři týdny každodenního používání

Příliš automatický autopotah
➖ Povrchovka může lehce klouzat a Argus se proletí